Boty

Boty chroniące przed spamem w grupach na Telegramie

Hejka!

W związku z nieustannie rosnącą popularnością Telegrama na świecie, pojawiło się stado kretynów spamujących na lewo i prawo różnymi głupotami. Na grupach @Wrocław @Wrocław po godzinach a szczególnie na @DevOps Polska tendencja jest rosnąca. Właściwie to była rosnąca. Pojawiły się dwa boty, które od dzisiaj będą wspierać moderatorów i trochę zautomatyzują porządki.

Pierwszy to @Adblock, drugi to @Protectron. Działają na grupach symultanicznie. Dlaczego dwa jednocześnie? Robią mniej więcej to samo, nie mam serca wybierać pomiędzy nimi, więc…

Zacznijmy od tego drugiego. Protectron prócz naprawdę fajnej nazwy ma już wbudowane narzędzia, które ogarniają większość mogącego pojawić się na grupie spamu. Nie musimy go wcale konfigurować, wystarczy:

  1. Dodać Protectrona do grupy
  2. Nadać mu uprawnienia administratora w ten sposób:
  3. I w oknie rozmowy z grupą uruchamiamy go komendą:

    /start@ProtectronBot

Gotowe! Protectron od tego momentu monitoruje naszą grupę zgodnie z zasadami:

Kasuje wiadomości z linkami do innych grup. Nie pozwala na wysyłanie skróconych linków przez nowych użytkowników (bit.ly itd.). Kasuje linki od podejrzanych użytkowników, wyrzuca z automatu spamerów i uczy się, który użytkownik jest już zaufanym (jak? Nie wiem, ale obstawiam tutaj czas aktywności).

 

Teraz czas na Adblock. Tutaj instalacja jest identyczna jak w przypadku Protectrona, jednak mamy jeszcze możliwość dodatkowego dostosowania niektórych ustawień. Tak wygląda ich panel w okienku rozmowy z botem:

Z ciekawszych: Minutes 10 – tu zmieniamy po ilu minutach, nowy członek grupy może wysłać wiadomość, która zawiera w sobie link.

Allow url’s oraz Allow phone number’s -Możemy ustawić dodatkowo, czy zgadzamy się, aby można było podawać numery telefonów. Ostatnio na jednej z grup zauważyłem spamera, który wrzucał wiadomości z numerem telefonu do jakiegoś agenta ubezpieczeniowego czy coś w tym stylu. Więc już wiem, że trzeba się przed tym również zabezpieczyć.

Who can report – opcja, która pozwala, aby użytkownicy sami zgłaszali wiadomości jako spam i wtedy podejrzana wiadomość zostaje przez bota usunięta. Póki co, boję się tego uruchamiać dla wszystkich, więc zostawiam jak jest. 😉

 

Czy to wszystko? Tak, na ten moment myślę, że więcej nie ma sensu niczego dodawać. Aby grupa działała sprawnie, wystarczy mieć ogarnięty zespół moderatorów i boty, które załatwią same automatyczne czyszczenie spamu, który może się pojawić wtedy, kiedy reszta śpi.

Link do oficjalnej strony Protectrona: https://protectronbot.com

Link do oficjalnej strony Adblocka: https://adblocks.tk/

Hej! Jesteś super!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Damian

No i fajnie. :)😎

Sebix

Stosuję u siebie w grupie bota Adblock zgodnie z tym co tutaj przeczytałem i muszę napisać, że daje radę. Ilość spamu spadła do zera. Trzeba jednak patrzeć od czasu do czasu na historię aktywności, żeby sprawdzić czy ktoś przez przypadek nie został zbanowany.

Alexander

Teraz bot można przetłumaczyć na język polski. Aby to zrobić, wpisz polecenie w grupie: /lang pl

GAMESGURU

Bardzo ciekawe opcje, ale ciekawe czy to dalej działa. Zobaczę jutro i przetestuję.